Z archiwum 997

Zabójstwo na oczach dziecka (Gryfino, woj. zachodnio-pomorskie, 1999)

Beata wychowywała samotnie swoją 7-letnią córkę Dominikę i razem ze swoim ojcem Dariuszem prowadzili hurtową sprzedaż dywanów. Kilka tygodni przed zabójstwem doszło między nimi do kłótni, w wyniku której ojciec wyprowadził się z domu.
 
 
Beata chciała udowodnić ojcu, że sama poprowadzi firmę. W tym czasie spotykała się z 32-letnim pracownikiem, Markiem, jednak po kilku miesiącach skończyła tę znajomość. Marek, zaangażowany uczuciowo, nie mógł pogodzić się z zerwaniem, zaczął pić i nachodzić Beatę.
 
 
 
Feralnej nocy Beata ze swoją córką poszły spać. W nocy przez drzwi balkonowe do pokoju wszedł przestępca. Zabił Beatę nożem kuchennym, uderzając ją prosto w serce. W tym momencie obudziło się dziecko – sprawca wyprowadził je do pokoju i tam wypytywał o „dziadka Darka”.
 
 
Był dla dziecka bardzo miły, czuły, delikatny. Ostatecznie zamknął je w tapczanie, mówiąc, że kładzie na nim bombę i kiedy się dziecko poruszy, bomba wybuchnie. Sam splądrował mieszkanie i uciekł.
 
 
Po jakimś czasie dziecko wyszło z tapczanu i przez otwarty balkon pobiegło do swoich opiekunów, pary emerytów, a ci zawiadomili policję o zbrodni. Sprawę wyjaśniono dopiero w 2013 roku przez policjantów z Archiwum X ze Szczecina.
 
 
 
 

Kartoteka przestępstw

Zajrzyj do archiwum Crime & Investigation Networks i przestudiuj akta najsławniejszych morderców.

Więcej informacji

Paragraf 148 - kara śmierci

Poznaj nasłynniejsze polskie sprawy kryminalne, które zakończyły się wyrokiem kary śmierci!

WIĘCEJ INFORMACJI

Moje opętane dziecko

Więcej informacji