Z archiwum 997

W poszukiwaniu lepszego życia

27-letnia Ilona Borysowicz pochodziła z niewielkiego miasteczka Dobrzyń nad Wisłą. W poszukiwaniu pracy przyjechała do Warszawy, gdzie pracowali i mieszkali jej starsi bracia. Z jednym z nich zamieszkała w wynajętym domku letniskowym.

Długo szukała pracy, aż znalazła ją w cukierni w Warszawie. Była skryta i małomówna, nie lubiła dzielić się sprawami osobistymi. Jedyne, o czym wspomniała swojej koleżance z pracy, to o obecności w jej życiu chłopaka, którego jednak nigdy nikomu nie przedstawiła. Jako pracownica była sumienna, obowiązkowa, kreatywna, przez co bardzo doceniana przez swoich zwierzchników. Po szkole zasadniczej rozpoczęła naukę w liceum, ukończyła różnorodne kursy, zaczęła uczyć się angielskiego.

Pewnego dnia cukiernię odwiedził klient, który był świadkiem rozmowy koleżanek, podczas której Ilona opowiadała o swoich ambicjach. Klient zasugerował, że taka mądra dziewczyna nie powinna się w cukierni marnować i że zaoferuje jej godną pracę. Niedługo potem przyszedł z propozycją, ale dziewczyna nie chciała się na nią zgodzić. Po kilku próbach uległa i miała spotkać się ze swoim potencjalnym pracodawcą. Tej nocy nie wróciła do domu, a rano, niedaleko wynajmowanego przez nią domku letniskowego znaleziono jej zmasakrowane ciało. Kto to zrobił i dlaczego? Czy to przypadkowa, czy zaplanowana śmierć?

Kartoteka przestępstw

Zajrzyj do archiwum Crime & Investigation Networks i przestudiuj akta najsławniejszych morderców.

Więcej informacji

Paragraf 148 - kara śmierci

Poznaj nasłynniejsze polskie sprawy kryminalne, które zakończyły się wyrokiem kary śmierci!

WIĘCEJ INFORMACJI

Moje opętane dziecko

Więcej informacji