Z archiwum 997

Samobójstwo czy morderstwo?

25 września 2004 roku około godziny 15:00 w Starowej Górze koło Łodzi 20-letnia Ewa jechała rowerem do apteki. Kiedy wieczorem nie wróciła do domu, rodzice zgłosili jej zaginięcie na policję i sami wszczęli poszukiwania.

Samobójstwo czy morderstwo?

Nad ranem około godziny 7:00 odnajdują zwłoki swojej córki w zagajniku niedaleko miejsca jej zamieszkania. Dziewczyna była w pozycji półsiedzącej, na szyi miała zaciśnięty biały sznurek przywiązany do gałęzi. Wygląda na to, że popełniła samobójstwo.

Samobójstwo czy morderstwo?

Takiego zdania jest policja i prokuratura. Jednak rodzice nie zgadzają się z tą wersją – Ewa nie miała powodów, by popełnić samobójstwo, miała zacząć studia, miała plany i marzenia. Po sekcji zwłok rodzice odebrali ubranie Ewy i dostrzegli na nim dziwne plamy. Powiadomili policję – ta zabezpieczyła ubrania i oddała je do analizy. Jak się okazało na spodniach zostały zabezpieczone ślady spermy.

Samobójstwo czy morderstwo?

Czyżby dziewczyna została zgwałcona? Ale była przecież ubrana... Czyżby doszło do stosunku tuż przed śmiercią? Jeśli tak, z kim się spotkała? Kto widział się z nią po raz ostatni?

Samobójstwo czy morderstwo?

Kartoteka przestępstw

Zajrzyj do archiwum Crime & Investigation Networks i przestudiuj akta najsławniejszych morderców.

Więcej informacji

Paragraf 148 - kara śmierci

Poznaj nasłynniejsze polskie sprawy kryminalne, które zakończyły się wyrokiem kary śmierci!

WIĘCEJ INFORMACJI

Moje opętane dziecko

Więcej informacji