Z archiwum 997

Mania prześladowcza – morderstwo czy wypadek?  (Płoski, woj. dolnośląskie)
 
Krzysztof miał 26 lat – mieszkał wraz z mamą i ojczymem w Płoskach na Dolnym Śląsku. Często wyjeżdżał z kraju, był kierowcą samochodów ciężarowych. Bezpośrednio przed tragedią z racji pogarszającego się stanu zdrowia (problemy psychiczne) nie pracował zawodowo. Był skryty i zamknięty w sobie, miał właściwie tylko jednego kolegę, kierowcę. 8 lipca 2006 roku zdecydował się wyjechać z nim do Holandii, aby podjąć pracę w firmie transportowej.
 
Michał Fajbusiewicz
 
Po przyjeździe do Holandii kolega pobrał dokumenty z firmy przewozowej, ale nigdzie nie pojechał, ponieważ Krzysztof w pewnym momencie stał się bardzo agresywny i zmusił kolegę do powrotu do Polski. Do Płosek wrócili 9 lipca o godzinie 9. Stan zdrowia Krzysztofa pogarszał się. Stał się bardzo podejrzliwy, obawiał się o swoje bezpieczeństwo, co nie miało żadnego racjonalnego uzasadnienia. Chłopak uciekł z domu, miał przy sobie pieniądze polskie i euro na sumę około 2000 złotych. Z posesji wyjechał swoim samochodem.
 
 
10 lipca 2006 roku rodzina zgłosiła oficjalnie jego zaginięcie – tego samego dnia we wsi Stryjno obok remizy strażackiej odnaleziono samochód Krzysztofa. Samochód był otwarty, z kluczykami w stacyjce, a w nim spodenki czarne z białymi lampasami, w których wyjechał z domu. Trzy dni później, w dzielnicy Sołtysowice, na terenie byłego poligonu Wyższej Szkoły Wojskowej we Wrocławiu, odnaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Miał przy sobie pieniądze, ale żadnych dokumentów. Na podstawie badań linii papilarnych okazało się, że to zaginiony Krzysztof. Był jednak ubrany w inne rzeczy niż te, w których wyszedł z domu. Dlaczego Krzysztof zginął, dlaczego był inaczej ubrany, dlaczego nie ukradziono mu pieniędzy, skąd się wziął na tak odległym poligonie, kto stoi za tą zbrodnią i jaki był jej motyw?
 
 
Stryjno
 
 

Kartoteka przestępstw

Zajrzyj do archiwum Crime & Investigation Networks i przestudiuj akta najsławniejszych morderców.

Więcej informacji

Paragraf 148 - kara śmierci

Poznaj nasłynniejsze polskie sprawy kryminalne, które zakończyły się wyrokiem kary śmierci!

WIĘCEJ INFORMACJI

Moje opętane dziecko

Więcej informacji