U NoonanówU Noonanów

Ciesząca się najgorszą sławą w Manchesterze rodzina otwiera drzwi swego domu dla kamer telewizyjnych. Jej głową jest włądający językiem urdu biseksualista Domenyk, gangster z krwi i kości, który wraz ze swoimi krewnymi, również będącymi na bakier z prawem, już od prawie trzydziestu lat stanowi prawdziwą udrękę dla miejscowej policji.

Domenyk, przebywający pod stałym nadzorem policji oraz specjalnej jednostki ds. przestępczości kryminalnej, wpuszcza do domu telewizję. Dzięki temu możemy być świadkiem napięcia, w jakim na co dzień żyją jego najbliżsi wspólnicy i członkowie rodziny, a w szczególności niesforny syn Bugsy.

Domenyk ma słabość do starych samochodów policyjnych, furgonetek i karetek, a przy tym kreuje się na strażnika porządku publicznego i społecznika. Po wyjściu w 2010 r. z więzienia, w którym odbywał 5-letnią karę za nielegalne posiadanie broni, otrzymał niezwykle ostre warunki zwolnienia, jakie zwykle przyznawane są jedynie przestępcom skazanym za działalność terrorystyczną. Nie tylko miał obowiązek nosić elektroniczną bransoletę i mieszkać w schronisku dla osób zwolnionych warunkowo, ale musiał meldować się co godzinę i podawać rejestrację każdego autobusu, samochodu i taksówki, którym podróżował.

Miał ponadto ograniczony dostęp do telefonów i komputera, ale to nie stanowiło dla niego większej przeszkody, aby nadal cieszyć się życiem. Przebierał się za Świętego Mikołaja, wystąpił przed publicznością jako komik, a także ogłosił, że odnalazł Boga i udało mi się nawet zachęcić swoich towarzyszy do coniedzielnych wizyt w kościele.

Oczywiście po opuszczeniu murów więzienia natychmiast zgromadził wokół siebie niewielką grupę lojalnych „żołnierzy”, do których zalicza się bardzo mu oddany ochroniarz Cody, aktor Jamie oraz taksówkarz Steve. Każdy z nich ma bujną przeszłość, ale daleko im do wyczynów Domenyka, którym zajmowali się najlepsi kryminolodzy i do którego ustawiają się w kolejce hollywoodzcy producenci. Domenyk, pomimo swej niewątpliwej charyzmy i niekwestionowanego uroku osobistego, był już wielokrotnie karany, między innymi za napad na bank, ucieczkę z więzienia i napaść na policjanta. Ma na swoim koncie również wyroki za porwanie, gwałt, torturowanie i przemyt narkotyków, w efekcie czego spędził za kratkami łącznie aż 28 z 47 lat życia.

Serial ukazuje trudny okres w życiu gangstera, jaki następuje po zamordowaniu jego brata Desmonda, płatnego zabójcy i egzekutora, oraz podejmowane przez niego próby powrotu do normalnego życia po kolejnej odsiadce. Domenyk obiera sobie za główny cel uchronienie nastoletniego syna Bugsy’ego od więzienia. Jego najnowszy interes to firma kurierska Greater Manchester Parcels (GMP), której skrót jak na ironię odpowiada nazwie manchesterskiej policji.

Ilekroć w mieście dochodzi do poważnego przestępstwa, prawie pewne jest, że Domenyk zostanie wezwany na przesłuchanie. Kiedy latem 2010 r. z rok policjanta zginął w Londynie jego kuzyn, Mark Duggan, na ulicach wybuchły zamieszki. Czy Bugsy mógł stać obojętnie, podczas gdy tak wielu jego przyjaciół rzuciło się w wir walki? Domenyka aresztowano w trakcie rozruchów, ale nie wiadomo, czy to on był za nie odpowiedzialny czy tylko jak dobry samarytanin chciał chronić mieszkańców przed skutkami ulicznych porachunków.

Osoba słynnego gangstera wraz z rodziną i towarzyszami gwarantuje, że oglądając "U Noonanów", ani przez chwilę nie można narzekać na nudę.

Jak Oglądać

TV:
Cyfrowy Polsat nr 25 / 80
nc+ nr 139
TK Chopin
Toya nr 354
UPC nr 117 lub 405
 
Online:
Cyfrowy Polsat Go
ipla
Horizon Go
nc+ go
Toya Go
 

Kartoteka przestępstw

Zajrzyj do archiwum Crime & Investigation Networks i przestudiuj akta najsławniejszych morderców.

Więcej informacji

Paragraf 148 - kara śmierci

Poznaj nasłynniejsze polskie sprawy kryminalne, które zakończyły się wyrokiem kary śmierci!

WIĘCEJ INFORMACJI

Moje opętane dziecko

Więcej informacji