Przerażeni nie na żarty

Spis odcinków

Przerażeni nie na żarty sezon 5

Dowiedz się więcej o odcinkach programu


Przerażeni nie na żarty

Dokumentalny film Arnolda Shapiro „Scared Straight!”, zdobywca Oscara i nagród Emmy, wywarł ogromny wpływ na widzów, prezentując skuteczny program zapobiegania przestępczości nieletnich prowadzony w więzieniu w New Jersey. W ciągu lat zarówno program, jak i sam film odciągnęły ogromną liczbę dzieci od narkotyków, przemocy i przestępstw, ratując je przed więzieniem.

„Przerażeni nie na żarty” wyprodukowany przez Arnolda Shapiro, pokazuje, jak obecnie dąży się do tego, by dzisiejsi nastolatkowie jutro nie stali się więźniami..

Oryginalny program „Scared Straight!” zainspirował dziesiątki podobnych programów interwencyjnych w więzieniach dla mężczyzn i kobiet w całym kraju. Pod wieloma względami te współczesne programy są bardzo różne, ponieważ dotarcie do dzisiejszej młodzieży wymaga innego podejścia – łączącego konfrontację z informacją i komunikacją.

W ramach tych programów skierowanych do młodych osób zagrożonych zejściem na złą drogę chłopcy i dziewczęta w wieku 11-18 lat, z wszystkich grup etnicznych i środowisk, trafiają na jeden dzień do prawdziwego więzienia, by zobaczyć, jak wygląda życie za kratkami.

Każdy godziny odcinek koncentruje się na innym programie w USA prowadzonym przez więźniów i przedstawia czworo-pięcioro zagrożonych nastolatków: ich życie przed udziałem w programie i dzień spędzony w więzieniu, by potem powrócić do nich po miesiącu i sprawdzić, czy to doświadczenie jakoś ich zmieniło. „Przerażeni nie na żarty” to dokument o tym, jak zmienić życie młodych ludzi, interweniując zawczasu i dając im drugą szansę.

Co czeka zagrożonych nastolatków, którzy wezmą udział w programie „Przerażeni nie na żarty”?

Jak Oglądać

TV:
Cyfrowy Polsat nr 25 / 80
nc+ nr 139
TK Chopin
Toya nr 354
UPC nr 117 lub 405
 
Online:
Cyfrowy Polsat Go
ipla
Horizon Go
nc+ go
Toya Go
 

Kartoteka przestępstw

Zajrzyj do archiwum Crime & Investigation Networks i przestudiuj akta najsławniejszych morderców.

Więcej informacji

Paragraf 148 - kara śmierci

Poznaj nasłynniejsze polskie sprawy kryminalne, które zakończyły się wyrokiem kary śmierci!

WIĘCEJ INFORMACJI

Moje opętane dziecko

Więcej informacji