Brytyjskie Gangi

Spis odcinków

Brytyjskie Gangi sezon 1

Dowiedz się więcej o odcinkach programu


Brytyjskie Gangi

W nowym programie, emitowanym wyłącznie przez kanał Crime & Investigation Network Polsat®, Gary i Martin Kemp ze Spandau Ballet przedstawią Brytyjskie Gangi, odwiedzając odległe zakątki Wielkiej Brytanii, by przyjrzeć się bliżej kulturze dawnych i współczesnych grup przestępczych.

W każdym odcinku Gary i Martin odwiedzą inny region Wielkiej Brytanii, gdzie zgłębią historię jednego dawnego i jednego współczesnego gangu. Poprzez wywiady, materiały archiwalne i filmowe rekonstrukcje pokażą, że więzy krwi, działalność przestępcza, styl ubierania się, religia, narodowość, broń i więzienia były równie ważne w czasach wiktoriańskich i edwardiańskich jak obecnie.

Bracia, którzy w 1990 r. tak fantastycznie wcielili się w role braci Kray, ponownie spotykają się na ekranie, tym razem w telewizji. W każdym odcinku Gary i Martin odwiedzają jakieś duże miasto w Wielkiej Brytanii, gdzie opowiadają o przeszłości i współczesności miejscowych gangów. Cykl rozpoczyna się w Glasgow, a później zabiera widzów do Liverpooluu, Manchesteru, Birmingham, Londynu i Sheffield.

Gary zajmie się historiami z przeszłości, snując niezwykłą opowieść o morderstwach, gwałtach, kradzieżach i wymuszeniach, czyli tym wszystkim, co składało się na codzienność brytyjskich gangów od XIX do połowy XX wieku. Od długiej grzywki, jedwabnego szala, spiczastego kapelusza i drewniaków nastoletnich Scuttlers z Manchesteru po edwardiański wygląd londyńskich Elephant Boys. Odwiedzimy słynne miejsca, porozmawiamy z historykami i ekspertami, a także zajrzymy do archiwów, by lepiej poznać wyjątkową i nieznaną mapę świata brytyjskich gangów.

Martin zanurzy się w rzeczywistość współczesnych gangów, których członkowie i ofiary jeszcze żyją i mogą mu opowiedzieć o wydarzeniach ostatnich lat. Spotka się z policjantami, ekspertami, członkami i byłymi członkami kilku najbardziej znanych brytyjskich gangów, od Burger Bar Boys po Królów z Old Kent Road. Odkryj z nami fascynujące mroczne oblicze Wielkiej Brytanii.

Jak Oglądać

TV:
Cyfrowy Polsat nr 25 / 80
nc+ nr 139
TK Chopin
Toya nr 354
UPC nr 117 lub 405
 
Online:
Cyfrowy Polsat Go
ipla
Horizon Go
nc+ go
Toya Go
 

Kartoteka przestępstw

Zajrzyj do archiwum Crime & Investigation Networks i przestudiuj akta najsławniejszych morderców.

Więcej informacji

Paragraf 148 - kara śmierci

Poznaj nasłynniejsze polskie sprawy kryminalne, które zakończyły się wyrokiem kary śmierci!

WIĘCEJ INFORMACJI

Moje opętane dziecko

Więcej informacji